Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

3. duben 2020

ČPP posílá ochranné pomůcky do Domova U Trati a Charitě Litoměřice

ČPP posílá ochranné pomůcky do Domova U Trati a Charitě Litoměřice

Před pár měsíci pomáhali dobrovolníci z ČPP v čele s generálním ředitelem a z nejvyššího vedení litoměřickému Domovu U Trati. Připomenout si jejich dobrovolnický den můžete zde.

Když jsme se dozvěděli, že v tomto domově je přes 50 nakažených seniorů virem COVID-19 a zaměstnanci jsou s nimi v karanténě, rychle jsme zareagovali. Spojili jsme se s koordinátorkou dobrovolníků ČPP a s litoměřickou charitou i Centrem sociálních služeb Litoměřice, pod které domov seniorů spadá. Společně jsme vymysleli a našli cestu, jak jim okamžitě pomoci. ČPP poskytla ze svých zásob 600 respirátorů třídy FFP2, 30 l dezinfekce a 100 párů jednorázových rukavic. Vše naložili do auta a hned odvezli do Litoměřic. Od nápadu po realizaci pomoci neuběhlo ani 24 hodin.

Pro obě organizace to byl velmi cenný dar. Například pracovníci charity velmi uvítali naprosto nedostatkové respirátory, protože se denně starají o desítky seniorů přímo u nich doma. Centrum sociálních služeb využije darované ochranné pomůcky pro své sociální pracovníky, kteří pracují v domově seniorů.

"Jsme nadšeni z rychlosti, kdy jsme se o pomoci dozvěděli a kdy byla dovezena až k nám. V tuto chvíli nám i přeprava do našeho zařízení velice pomohla. BPS děkuji za zajištění a koordinaci a ČPP za velmi vstřícnou a rychlou pomoc, ta nám doslova spadla z nebe," děkuje Veronika Vedejová, Diecézní charita Litoměřice.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.