Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

FIremní dobrovolnictví s námi

JAK TO FUNGUJE

Připravíme vám program firemního dobrovolnictví a zajistíme jednotlivé akce pro vaše zaměstnance. Poradíme vám, jak sladit dobrovolnický program s vaší firemní strategií. Jako partneři firem průběžně společně pracujeme na tom, aby program byl úspěšný.

Systematicky pracujeme s neziskovými organizacemi, které prověřujeme a připravujeme tak, aby byly dobrými partnery pro firemní dobrovolníky. Propojujeme zaměstnavatele a jejich zaměstnance s prověřenými veřejně prospěšnými organizacemi z celé České republiky prostřednictvím portálu Zapojimse.cz – on-line platformy pro firemní dobrovolnictví.


PROČ SE ZAPOJIT S NÁMI

Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba

 • Firemní dobrovolnictví vnímáme jako skvělou příležitost, jak pomoci dobré věci i zapojit zaměstnance do CSR programů firem. Našim cílem je podpořit vás v tom, aby vaše pomoc měla potřebný dopad.
 • Získáte přístup na portál Zapojimse.cz upravený na míru pro vaši firmu (firemní barvy, loga, informace pro dobrovolníky apod.).
 • Portál Zapojimse.cz obsahuje konkrétní nabídky dobrovolnických akcí po celé České republice, při celoročním zapojení tak můžete vybírat ze stovek prověřených nabídek.
 • Neziskové organizace prověřujeme a mapujeme aktuální potřeby jak v regionech, tak v jednotlivých oblastech činnosti neziskových organizací – s námi budete mít jistotu, že vždy pomáháte tam, kde je to nejvíce potřeba.
 • Registrace na akce bude pro vaše zaměstnance pohodlná a jednoduchá – vše probíhá skrze jednoduchý on-line registrační formulář.
 • Bude vám k dispozici náš koordinátor, který udělá vše pro hladký a úspěšný průběh vašich dobrovolnických akcí, součástí podpory pro vaše zaměstnance bude i telefonická help-line.
 • U všech dobrovolnických akcí provádíme vyhodnocení jak od dobrovolníků, tak od neziskových organizací – evaluační zprávy vám dáme k dispozici pro vnitřní i vnější komunikaci.
 • Zabezpečíme komplexní pojištění dobrovolníků na akce, které pořádáme nebo si organizujete sami

 

Připravíme nezapomenutelný dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou

 • Využijte možnosti stmelit váš tým při dobrovolnické akci, která dává smysl a bude mít větší společenský přesah.
 • Máte možnost využít objednání akce na míru – kdokoliv z vašich zaměstnanců si může objednat akci pro sebe či svůj tým.
 • Zapojujeme stovky neziskových organizací po celé České republice, na přání prověříme a zařadíme do naší databáze neziskovou organizaci z vašeho okolí.
 • Na druhou stranu nejsme eventová agentura, která by zajišťovala dopravu, ubytování nebo doprovodný program. Soustředíme se na samotnou práci a pomoc v neziskové organizaci.


Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor

 • Pomáhejte, v čem jste nejlepší – vaše odborné znalosti mohou výrazně pomoci profesionalizaci neziskového sektoru – dle vašich preferencí najdeme neziskovou či veřejně prospěšnou organizaci, která vaši pomoc ráda využije pro sebe a svoje klienty (v oblasti marketingu, financí, PR, účetnictví, IT technologií, vzdělávání v oblasti sociálních dovedností potřebných pro trh práce atd.).
 • Staňte se odborným mentorem – pomáhejte formou individuální podpory jednotlivců v neziskových organizacích, případně pro vás zorganizujeme školení pro neziskový sektor na míru ve zvolené oblasti.
 • Pravidelně v rámci portálu zveřejňujeme poptávky po odborné pomoci ze strany neziskových organizací, a to i ve prospěch klientů těchto organizací.

 

KDE A JAK MŮŽETE POMÁHAT

Domovy pro seniory, zařízení pro osoby s postižením: údržba zahrady či parku v areálu organizace, příprava akcí a programů pro klienty, výzdoba prostor, doprovod klientů na výlety a společenské akce, práce v chráněné dílně a výroba předmětů či pokrmů apod.

Ekologické organizace, střediska ekologické výchovy, stanice pro záchranu zvířat: čištění lesa, sekání trávy, prořezávání porostu, výsadba stromů, údržba naučných stezek, oprava informačního systému a laviček, výpomoc na zvířecí farmě apod.

Dětské domovy, kojenecké ústavy, dětská centra: úklidové a zahradnické práce, výmalba prostor, hry a procházky s dětmi, pomoc s organizací sportovních a zábavních akcí aj.

Organizace pro záchranu kulturních památek: úklidové a zahradnické práce, operativní manuální práce (např. malování, bourání, odvoz suti), pomoc s organizací kulturních akcí atd.

Místní samosprávy: čištění veřejných prostranství a komunikací, odstraňování náletových křovin, výsadba stromů, stříhání keřů apod.

Azylové domy, organizace pracující se sociálně vyloučenými komunitami: údržbářské a zahradnické práce, výmalba prostor, třídění šatstva, výdej jídla aj.

 

ZAJISTÍME PRO VAŠI FIRMU

 • Využití vašich odborných znalostí ve prospěch neziskového sektoru
  Pomůžete tím, co umíte nejlépe. Zapojíme vás do podpory veřejně prospěšného sektoru, kterému svým know-how pomůžete zajistit úspěšnost a dlouhodobou udržitelnost. Neziskové organizace ocení odbornou pomoc v oblasti IT, financí, práva, marketingu aj. Připravíme i kompletní program propojující expertní dobrovolnictví a plán rozvoje měkkých dovedností kolegů.
 • Celoroční průběžné programy firemního dobrovolnictví
  Stanovíte si počet dobrovolnických dní v roce, jež poskytnete svým zaměstnancům jako benefit, a my vám zajistíme průběžně aktualizovanou nabídku akcí během celé roku ve všech regionech ČR. Získáte přístup do rozsáhlé burzy na portále Zapojimse.cz, který propojuje firmy se stovkami prověřených neziskových organizací.
   
 • Akce pro týmy i jednotlivce na míru
  Objednáte si akci na míru (termín, region, oblast pomoci) a my připravíme pro váš tým individuální nabídku. Díky takovéto akci stmelíte kolektiv, poznáte se s kolegy v jiném prostředí, pomůžete dobré věci a okamžitě uvidíte užitečnost své práce. Akce na míru mohou využít i jednotlivci, pokud nenašli vyhovující dobrovolnický den a portále Zapojimse.cz.
   
 • Zapojení do mezinárodních dobrovolnických dnů Give&Gain Day
  Připojíte se na jaře a/nebo na podzim k tradiční celosvětové iniciativě a my vám poskytneme širokou nabídku dobrovolnických akcí, které jsou celosvětově komunikovány díky záštitě nejvýznamnější britské CSR organizace Business in the Community. Více informací o Give&Gain Day

 

CHCETE SE ZAPOJIT NEBO SE DOZVĚDĚT VÍCE?

Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo kontaktního formuláře – rádi se s vámi sejdeme a probereme vaše požadavky a představy. Zároveň vám předvedeme, jak portál funguje. Na takovou schůzku je třeba si vyčlenit alespoň 1,5 hodiny času. Naše služby jsou komplexní a protože víme, co za tím vším je, upozorňujeme, že je náš servis zpoplatněný. 

 

Pro firmy

 • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
 • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
 • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

 • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
 • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
 • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.