Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

1. březen 2021

Mezinárodní dny 2021

Mezinárodní dny 2021

Zapojte se ještě více! Podořte s námi vybrané mezinárodní dny a pomáhejte, kde se dá.

Dobrovolnické pomoci není nikdy dost, proto jsme se rozhodli připojit se k různým mezinárodním dnům a zaměřit se vedle průběžného dobrovolnictví i na konkrétnější pomoc. S každým mezinárodním dnem přijde také výzva pro dobrovolníky, kteří se budou moci zapojit do dobrovolnických akcí či jiných aktivit na podporu svého okolí. Na dobrovolnickém portálu Zapojím se dobrovolníci najdou k mezinárodním dnům vypsané dobrovolnické akce či informace o každé výzvě a možnostech zapojení.

Zaměření mezinárodních dnů je velmi různorodé. Od pomoci sociální, přes ekologická témata až po komunitní rozvoj. Firmy a jejich zaměstnanci se mohou zapojit do všech mezinárodních dnů, nebo klidně jen do jednoho. Cílem je pomoci ještě o trochu více.

Začínáme Mezinárodním dnem recyklace, který připadá na 18.března.2021. Dobrovolníci se v rámci této výzvy mohou zapojit sběrem starých nepoužívaných telefonů či tabletů. Pro tato elektronická zařízení bude ve firmě umístěné sběrné místo, kde bude možné telefony odevzdat. Samotný sběr se bude odehrávat v týdnu od 15.-19. března. My zařízení následně předáme Zoologické zahradě hl. m. Prahy na projekt Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa, v rámci kterého budou nepoužívaná zařízení zrecyklovaná a zároveň za každý vybraný telefon poputuje 10Kč na ochranu goril nížinných. 

Pro více informací kontaktujte Annu Donovalovou, donovalova@byznysprospolecnost.cz nebo Kateřinu Jurkovičovou, jurkovicova@byznysprospolecnost.cz.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.