Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

11. červen 2021

Proběhl 11. ročník Give & Gain Day

Proběhl 11. ročník Give & Gain Day

V pátek 11. 6. proběhl již 11. ročník celonárodní dne firemních dobrovolníků Give&Gain Day.

Dobrovolníci z firem AGROFERT, a.s., Allen & Overy, Axis Communications s.r.o., Cocoon, s.r.o., COMMERZBANK Aktiengesellschaft, pobočka Praha, Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insur, Československá obchodní banka, a.s., Expobank CZ a.s., Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o., ICZ, a.s., Ipsen Pharma s.r.o., JNJ Global Business Services s.r.o., Kinstellar, s.r.o., MONETA Money Bank, a.s., ROSSMANN, spol.s r.o., Sodexo Pass Česká republika a.s., Via FAOC s.r.o. pomáhali ve skoro třech desítkách neziskových organizací po celé republice. 

Firemní dobrovolníky jste tradičně mohli potkat v Prokopském údolí, nebo na vinici v Botanické zahradě, či Trojském zámku. Další skupiny pak vyrazily uklízet odpadky kolem Hostivařské přehrady, nebo pomáhaly hendikepovaným sportovcům při turnaji v Boccii. Jiní dobrovolníci pomohli v brněnském sdružení Logo s úpravou zahrady, další v rodiném centru Chloumek v Mělníku, nebo na hrišti pro hendikepované děti v Kutné Hoře.

Letos se tohoto dne také aktivně zúčastnila naše patronka a moderátorka České televize Světlana Witowská, která pomáhala s výrobou komunikačních karet pro děti s autismem v pražském Nautisu. 

„Dobrovolnictví podporuji, je to dobrá věc a je potřeba. Je to zodpovědnost k celku. Člověk, který má sílu a čas, by ho měl dělat, měl by se zapojit," říká Světlana Witowská

Smyslem celého dne je kromě tradičního propojování komerčního a neziskového sektoru, kdy firemní dobrovolníci věnují svůj čas veřejně prospěšným organizacím, také možnost naučit se novým poznatkům, odnést si zajímavé prožitky a získat zkušenosti, které rozvíjejí vlastní osobnost dobrovolníka. 

Děkujeme všem dobrovolníkům a zapojeným fimám, že jim není lhostejné jejich okolí a chtějí pomáhat tam, kde to je potřeba.

Fotogalerie:

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.