Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

12. červen 2023

Proběhl 13. ročník Give & Gain Day

Proběhl 13. ročník Give & Gain Day

Na Give&Gain Day letos firemní dobrovolníci odpracovali 2594 hodin!

379 firemních dobrovolníků letos 9. června opět pomáhalo neziskovým organizacím po celé České republice. Akci s hlubokou britskou tradicí organizuje každoročně platforma odpovědných firem Byznys pro společnost, která soukromý a neziskový sektor propojuje skrze portál Zapojimse.cz. Letos dobrovolníky přímo v terénu podpořil britský velvyslanec Matt Field.

Prostřednictvím firemního dobrovolnictví dávají zúčastněné firmy najevo, že jsou společensky odpovědné vůči komunitě, životnímu prostředí a regionu, ve kterém působí. Na oplátku mají zaměstnanci příležitost osobně se setkat s veřejně prospěšným prostředím a pomoci. Dobře to rozvíjí osobní hodnoty, a taky pozitivní vztah k zaměstnavateli.

Letos se Give&Gain Day konal už potřinácté, zapojilo se celkem sedmnáct firem. „V práci řešíme práci, není moc čas na nějaké osobní povídání. Ale tady jsme stihli probrat i politiku, a u toho udělat docela velký kus práce, která jiným pomůže,“ svěřil se jeden z dobrovolníků firmy Deutsche Börse Prague, který pomáhal v Salesiánském středisku pro mladé čistit chodník od plevele. „Firemní dobrovolníci letos odpracovali téměř 2600 hodin a pomohli v celkem třiceti neziskových organizacích po celé České republice,“ upřesnil manažer firemního dobrovolnictví z Byznys pro společnost Pavel Kučera.

Akci odstartoval v pátek 9. června britský velvyslanec Matt Field spolu se starostou Prahy 7 Janem Čižinským v Praze ve Stromovce. Dobrovolníci se pak přesunuli uklízet nově vznikající park v této městské části. „Taky jsme začínali jako dobrovolnici, kteří se angažovali proti předražené radnici. Taky jsme uklízeli a pomáhali místní komunitě, až nakonec nás lidi zvolili,“ uvedl Jan Čižinský. Firemní dobrovolníci nepomáhali jen v Praze, jakkoli byl jejich počet zde nejvyšší, firmy se do Give&Gain Day zapojily po celém Česku – v Kadani, Hluboké nad Vltavou nebo v Novém Strašecí.

Každý, kdo se do takové akce zapojí, má co nabídnout – ať už prostřednictvím dobrovolnictví samotného nebo podporou zaměstnanců. Získáte obrovskou zkušenost – člověk sám hodně dá, ale také hodně dostane,“ uvedl britský velvyslanec Matt Field. „Dobrovolničím celý život, na vysoké škole jsme pomáhal v mateřské škole, později jsem učil angličtinu v Keni. A rovněž dobrovolnictví podporuji z pozice velvyslance. Jsem rád, že i v Česku má tato tradice své místo,“ dodal.

 

Děkujeme zapojeným firmám:

Allen & Overy LLP, organizační složka, Cocoon, s.r.o., COMMERZBANK Aktiengesellschaft, pobočka Praha, CSI Leasing Czech s.r.o., Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insur, Československá obchodní banka, a.s., Deutsche Börse Prague, Johnson  & Johnson, s.r.o. (Medical), Kinstellar, s.r.o., Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance, Max banka a.s., MONETA Money Bank, a.s., Plzeňský Prazdroj, a. s., Pure Storage Czech Republic s.r.o., Raiffeisenbank a.s., Skupina ČEZ, Sodexo Pass Česká republika a.s.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.