Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

20. duben 2020

Sbírka počítačů, darujte vzdělávání

Aliance Byznys pro společnost se připojila ke sbírce techniky potřebné pro domácí školní výuku platformy Učíme online (Česko.digital), na kterou musely školy přejít kvůli koronavirové krizi. Některé děti nemájí doma počítač ani tablet, díky kterému by mohly v aktuální situaci „chodit do školy“ a připojit se k online výuce. Řada rodin žije na hranici chudoby a doslova přežívá v azylovyých domech, tyto děti mají cestu ke vzdělání mnohem težší. 

Takto znevýhodněným rodinám jsme se rozhodli pomoci. Aktuálně spojujeme firmy, které mohou darovat potřebnou techniku, aby se děti ze znevýhodněných rodin mohly učit online stejně jako jejich spolužáci. Technika bude ve spolupráci s organizacemi Člověk v tísni, Nadace OSF a platformou Eduzměna předána novým majitelům.

Věříme v dlouhodobou proměnu školství, a proto se jedná o pomoc rodině formou daru, nikoliv zápůjčky – žák nebo student může změnit svůj systém práce navždy. Pokud nemůžete pomoct nyní, myslete na naši sbírku při příští obměně počítačů ve Vaší firmě. Jsme tu dlouhodobě.

V případě zájmu o zapojení se nám ozvěte na e-mail sokacova@byznysprospolecnost.cz. Rádi s Vámi probereme další postup a zodpovíme Vaše dotazy.

Podrobné informace o sbírce a specifikace požadované techniky najdete na https://www.ucimeonline.cz/aktivity/Sbirka-pocitace.

Děkujeme, že spolu s vámi – našimi členy – můžeme pomáhat.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.