Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

12. leden 2021

Vánoce s ČPP byly a budou.

Česká podnikatelská pojišťovna štědře obdarovala několik organizací před vánoci a pokračuje i po nich.

Rychle, rychle, ježíšek to musí stihnout! V prosinci minulého roku se znovu rozdávaly hygienické balíčky, které klienti organizací našli na Štědrý den pod stromečkem. Balíčky putovaly do regionů i do Karlína, kde firma sídlí.

Radovat se mohli klienti z:

Azylový dům České společnosti AIDS pomoc - Dům světla

  • Posláním azylového domu je poskytnout individuální a důstojnou pomoc a podporu osobám HIV pozitivním, které se ocitly v nepříznivé životní nebo sociální situaci spojené se ztrátou bydlení, a to tak, aby si mohly v co nejkratší možné době svou situaci vyřešit a začít znovu samostatně fungovat ve společnosti

Cesta pro rodinu, z.ú. (CEMA Žamberk)

  • Posilujeme hodnoty rodiny, aktivní seberealizaci dětí a dospělých, pomáháme hledat řešení v těžkých životních situacích. Jsme otevřeni spolupráci v místní komunitě se všemi, kteří usilují o slušnost, toleranci a lepší vzájemné soužití.

Oáza Hodonín středisko speciálních služeb z.s.

  • Posláním a hlavním druhem činnosti je zlepšování životních podmínek zdravotně handicapovaných, seniorů, dětí a mládeže, jejich vzdělávání, rehabilitace, pracovní zařazení. Volnočasové aktivity, sportovní, kulturní a společenské vyžití.

Základní škola speciální, praktická škola a dětský domov Vřesovice, p. o. obdržela vitamínové balíčky na posílení imunity, které byly věnovány tamním dětem. Celkem darovali 31 balíčků pro děti a 13 pro dospělé, které se rozdělí jak těm nejmenším, tak i dospívajícím teenagerům pro co nejlepší vstup do nového roku i za stávající špatné epidemiologické situace v ČR.

Konec roku Česká podnikatelská pojišťovna završila štědrým finančním příspěvkem na zdravotnickou kompenzační pomůcku v dobrovolníky oblíbené organizaci, Palata - Domov pro zrakově postižené. Kde na podzim 2020 mělo mít vedení svůj dobrovolnický den. Po druhé vlně pandemie se tento záměr stal nerealizovatelným, a tak se vedení rozhodlo přispět na nákup vakuového sedáku pro ulehčení práce personálu zařízení,  a hlavně pro zajištění pohodlí a bezpečnosti klientů v průběhu zvedání a přesunů při řešení různých problémů každodenní péče.

V lednu se IT oddělení pustilo do kontroly vyřazených PC, které již firma nevyužije. Zkompletovali, vyčistili a připravili 10 sad, které obsahují samotný počítač, monitor, klávesnici a myš. Nyní se již zapojují do sítě pro děti v Dětském domově Mašťov, kde posílí dosavadní techniku pro online výuku.

Celý rok 2020 se vlivem pandemie nemoci COVID-19 proměnil ve výjimečnou přehlídku pomoci České podnikatelské pojišťovny, která se zapojila do darování a pomoci neziskovému sektoru s velkou vervou. Jsme opravdu rádi, že máme takto společensky odpovědného partnera. Zároveň věříme, že rok 2021 přinese nám všem lepší podmínky a dobrovolníci se budou moci znovu osobně zapojit a navštívit své oblíbené organizace.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.