Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

5. duben 2020

Vyzýváme dobrovolníky - Pomáhejte, kde to jde

Současná situace přináší nové výzvy. Přišel čas na dobrovolnou pomoc sousedům, kteří jsou nejvíce ohroženi koronavirem. Zapomeňme na to, jak vypadá běžné firemní dobrovolnictví, a reagujme mimo zažité rámce. Zeptejte se sousedů, kolegů i ve své rodině, zda někdo nepotřebuje vaši pomoc. Můžete někomu dojít nakoupit, pohlídat děti, vyvenčit psa, doučovat žáky, kteří zůstávají doma. Příležitostí je celá řada. Nečekejte, až vás někdo osloví, buďte aktivní a sami vyhledávejte příležitosti. Pomáhejte, kde je to třeba. Chcete nabídnout pomoc, nebo naopak pomoc potřebujete? Nevíte si rady, obraťte se na nás.

Aktuálně poptávají velmi akutně všechny sociální služby, obce atp. dezinfekční prostředky a roušky. Pokud máte nějaké k dispozici, doneste je do vybrané sociální služby ve vašem okolí. Pokud byste si nevěděli rady, kontaktujte nás a vybereme s vámi vhodnou sociální službu.

Lifttago - Dobrovoz

Pro dobrovolné řidiče, kteří jsou ochotni zdarma distribuovat všechny materiály potřebné pro boj proti koronaviru. Jedná se o neziskový projekt jak na straně dobrovolníků, tak na straně realizačního a koordinačního týmu. Více na stránkách zde a prihlásit se můžete na: https://www.dobrovoz.cz/

FN Motol potřebuje kvalifikované dobrovolníky z řad mediků

Máte-li zájem o dobrovolnou pomoc, registrujte se co nejdříve prostřednictvím e-mailu mimoradna.opatreni@lfmotol.cuni.cz. Uveďte, prosím, své jméno, kontaktní telefon a ročník studia.

Pokud se rozhodnete zapojit později, můžete kontaktovat přímo náměstka pro LPP MUDr. Martina Holcáta, MBA, na adrese holcat@fnmotol.cz nebo covid-19@fnmotol.cz, nebo na tel. čísle 224 431 010.

Podrobné informace, i k zajištění bezpečnosti dobrovolníků, zde: https://www.lf2.cuni.cz/fakulta/clanky/rozhovory/fn-motol-potrebuje-kvalifikovane-dobrovolniky-z-rad-mediku.

Staňte se dobrovolníkem ve Vaší obci

Pomoct můžete v místě, kde žijete např. zde:

Praha 3: https://www.praha3.cz/samosprava/dulezite-informace/koronavirus/mc-praha-3-vytvorila-dobrovolnicke-logisticke-centrum-pro-pomoc-obcanum-prahy-3-n901808.htm

Praha 4: https://uss4.cz/stante-se-dobrovolnikem-a-pomozte-seniorum-v-okoli-vaseho-bydliste/?fbclid=IwAR31zhznEX3EA66QsLnwOX4HiGdUN7gj1_rGvTEWEMh2oNYHD0Bei0N1_0E

Praha 7: https://forms.gle/ARPRLnU5ncmzznfb6

Máte nápad a chcete pomoct?

Své nápady a dobré skutky, kterými chcete pomoct v době koronavirové krize můžete sdílet na této stránce: https://koronapady.cz/?fbclid=IwAR3zN3F2kwaWzfp4ygXQItGLN7bj2_IFTdt_eSP3wVAO6lsBBF55Xej-DQA.

Brašnářství Tlustý a spol.

Veřejná výzva! Pojďte s náma šít roušky!

Máme zajištěný materiál na 30 000 improvizovaných textilních roušek, ale musíme je ušít za pár dnů - sami to nedáme. Jde o každý den, infekce se šíří.

Musíme spojit co nejvíce malých dílen po celé republice. Přidejte si do naší internetové továrny a pomožte v kritické chvíli.

Kdo má šicí dílnu, dílničku, nebo jen jeden stroj, REGISTRUJTE SE. Budeme zajišťovat materiál, distribuci dílců, závozy, svozy, balení a prodej zde na našem webu.

Potřebujeme dát dohromady kapacitu na tisíce roušek denně - lidi je nutně potřebují! Volají nám obce, firmy, nemocnice, ale hlavně běžní lidé. Na cestě bude spousta překážek, ale společně to dáme!

Pojďte do toho! Registrujte se ZDE: https://www.brasnarstvitlusty.cz/internetova-tovarna/

Šijeme roušky!

Roušky jsou potřeba v nemocnicích, v zdravotnických provozech, v sociálních službách. Můžete šít? Máte materiál? Můžete se zapojit do distribuce? Přihlaste se do facebookové skupiny Šijeme roušky: https://www.facebook.com/groups/241815687000985/.

Naděje Praha

Naši milí, moc děkujeme za veškerou vaši podporu, povzbuzuje nás to v našem dalším počínání v práci s lidmi bez domova, kteří jsou v současných chvílích jednou z nejohroženějších skupin. A přicházíme s další prosbou. Sháníme bezkontaktní teploměry. V lékárnách už se nedají sehnat, doručení přes e-shop trvá příliš dlouho. Teploměr nemusí být nový, musí být hlavně funkční. Velmi nám to ulehčí naši práci. Pokud nám můžete pomoct, napište nám do zpráv:  odkaz zde

ČT 24 pomáhá!

Skupina ČT24 pomáhá je určena ke sdružování všech lidí, kterým není současná situace v podobě koronavirové krize lhostejná a kteří chtějí jakkoli pomoci (např. ušít roušky, donést jídlo seniorům, nakoupit apod.). Přihlásit se můžete zde

Seniorem s radostí

Aktuálně máme přes 1500 dobrovolníků po celé republice připravených nabídnout pomocnou ruku seniorům při nákupech, venčení, pořízení léků nebo jen telefonátu, aby senioři věděli, že na ně myslíme a nejsou sami. Na našich stránkách mohou zdarma využívat naši online sekci a dál cvičit tělo i mozek. Ve spolupráci s Terap.io a dalšími specialisty potom nabízíme sezení online nebo po telefonu s psychology a terapeuty. Chcete pomáhat s námi nebo potřebujete pomoct? Napište nám na info@senioremsradosti.cz nebo zavolejte na +420 792 308 798.

GreenGo Praha

GreenGo chce pomáhat tam, kde je potřeba💚.

Hledáme organizace nebo dobrovolníky, kteří pomáhají seniorům, potřebným, nemohoucím nebo lidem v karanténě.

Nabitá a pravidelně dezinfikovaná elektroauta GreenGo si můžete kdykoliv půjčit na rozvoz potravin🛒🥖, drogerie🧴, léků💊 a další pomoci. Nabízíme část naší flotily elektromobilů ‼ZDARMA‼.

Pošli nám zprávu📩 na podpora@greengo.com, k jakému účelu se ti bude auto hodit a my se ti ozveme zpět.

StartupJobs

Zasáhl vás příchod koronakrize? Máte problém dál financovat některé zaměstnance nebo dokonce týmy? Máme pro vás řešení - možnost sdílení zaměstnanců!
Na StartupJobs můžete nabídnout některé kolegy nebo části týmů jiným firmám, které zatím problémy nemají.
Nemusíte tak přistupovat k radikálnímu řešení a ztěžovat svým zaměstnancům životní situaci.
Chcete-li zaměstnance nabídnout, nebo naopak získat, řekněte si diskrétně a zdarma zde: https://www.startupjobs.cz/sdileni-zamestnancu

Pomoc do domu

Svou dobrovolnickou pomoc můžete nabídnout přes platformu Pomoc do domu: https://www.pomocdodomu.cz/.

MUNI vrací mediky do praxe a otevírá systém pro dobrovolníky

Byla povolena klinická a praktická výuka a praxe na Lékařské fakultě MU, jejíž rozsah stanoví děkan. Od příštího týdne tak uvolní do klinických předpromočních stáží výhradně studenty 6. ročníku Všeobecného lékařství a 5. ročníku Zubního lékařství. Do databáze dobrovolníků se lze hlásit zde: https://www.em.muni.cz/udalosti/12616-muni-vraci-mediky-do-praxe-a-otevira-system-pro-dobrovolniky

Život 90: dobrovolnický program pro pomoc seniorům

Program krizového dobrovolnictví nabízí organizace pro seniory Život 90: spustila non-stop linku pro osamělé seniory +042 739 477 609. Pokud se chcete zapojit do pomoci seniorům v Praze, ozvěte se na dobrovolnictvi@zivot90.cz.

Život 90 ve spolupráci s Českým červeným křížem v Praze koordinuje krizovou pomoc seniorům a nabízí non-stop linku.

Elpida: linka pro seniory, kteří nemají dostatek informací a mají obavy

Víte o seniorech, kteří se v současné situaci špatně orientují, mají strach nebo nemají dostatek informací? Řekněte jim o lince organizace ELPIDA 800 200 007. Leták můžete také vytisknout a dát ho na nástěnku ve Vašem domě.

Ústav sociálních služeb v Praze 4: Domácí studenti se mohou zapojit do pomoci ohroženým lidem a ještě si vydělat

Neseď nečinně doma a pomoz seniorům, kteří se chrání před koronavirem a nechodí ven.

  • Tvojí náplní práce bude především donáška nákupů a jídla na Praze 4.
  • Budeš užitečný a ještě si přivyděláš smysluplnou prací na DPP 120 Kč/ hod.
  • Více na: https://uss4.cz/o-nas/volna-mista/

 

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.