Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

20. duben 2021

Zapojím se bezpečně!

Zapojím se bezpečně!

Firemní dobrovolníci chtějí pomáhat a my známe cesty, jak jim to umožnit. Už není čas schovávat se a hledat výmluvy, proč něco nejde.

Pandemická situace se pomalu a lehce zlepšuje, nouzový stav snad byl definitivně ukončen, ale obezřetnost je ale stále potřeba. Snažíme se firemním dobrovolníkům zajistit možnost dobrovolnických akcí v dnešní složité době, kdy neziskové organizace potřebují pomoc více než kdy dříve. Na jedné straně se řada organizací potýká už více jak rok s nedostatkem dobrovolníků, na straně druhé je tu nespočet připravených dobrovolníků pomáhat. Abychom pro obě strany usnadnili návrat do standardních časů a zmírnili obavy, všechny naše dobrovolnické akce splňují vládou nastavená nařízení, kterými jsou například malé skupinky, rozestupy, respirátory, rukavice, dezinfekce a nově u některých akcí bude vyžadováno buď potvrzení o negativním výsledku AG/PCR testu, certifikát o očkování či potvrzení o prodělání Covid-19 v posledních 180 dnech. 

Potvrzení o negativním antigením testu vám může vystavit váš zaměstnavatel, pokud se pravidleně testujete, nebo jakékoliv odběrové místo, kde se můžete zdarma jednou za 7 dní nechat otestovat. Vzory takových potvrzení najdete na svém firemním portálu v menu Soubory ke staženíCertifikát o očkování vám vydá očkovací centrum, případně je dostupné na stránkách očkovacího portálu občana, kde naleznete také svoje poslední PCR testy. Potvrzení o proděláném onemocnění Covid-19 vám vystaví na požádání váš praktický lékař.

Tato opatření jsou dalším prostředkem, jak pokračovat v dobrovolnické pomoci a neohrozit své kolegy ani koordinátory z organizací. Ve všech neziskových organizacích své zaměstnance testují stejně, jako jsou testováni zaměstnanci ve firmách. V nejbližší době je nutné počítat s tím, že účast na řadě dobrovolnických akcí bude podmíněna doložením něktrého z potvrzení. 

Věříme, že již brzy se situace zlepší, a prozatím děláme vše pro to, aby dobrovolníci mohli pokračovat v tolik potřebné pomoci neziskovým organizacím. Pomáháme bezpečně a s rozumem. 

Děkujeme všem, kteří pomáhají a kteří dodržují bezpečnostní opatření a chrání tak sebe i ostatní.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.