Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

20. duben 2021

Zapojím se bezpečně!

Zapojím se bezpečně!

Firemní dobrovolníci chtějí pomáhat a my známe cesty, jak jim to umožnit. Už není čas schovávat se a hledat výmluvy, proč něco nejde.

Pandemická situace se pomalu a lehce zlepšuje, nouzový stav snad byl definitivně ukončen, ale obezřetnost je ale stále potřeba. Snažíme se firemním dobrovolníkům zajistit možnost dobrovolnických akcí v dnešní složité době, kdy neziskové organizace potřebují pomoc více než kdy dříve. Na jedné straně se řada organizací potýká už více jak rok s nedostatkem dobrovolníků, na straně druhé je tu nespočet připravených dobrovolníků pomáhat. Abychom pro obě strany usnadnili návrat do standardních časů a zmírnili obavy, všechny naše dobrovolnické akce splňují vládou nastavená nařízení, kterými jsou například malé skupinky, rozestupy, respirátory, rukavice, dezinfekce a nově u některých akcí bude vyžadováno buď potvrzení o negativním AG výsledku testu, certifikát o očkování či potvrzení o prodělání Covid-19 v posledních 90 dnech. 

Potvrzení o negativním antigením testu vám může vystavit váš zaměstnavatel, pokud se pravidleně testujete, nebo jakékoliv odběrové místo, kde se můžete zdarma jednou za tři dny nechat otestovat. Vzory takových potvrzení najdete na svém firemním portálu v menu Soubory ke staženíCertifikát o očkování vám vydá očkovací centrum, případně je dostupné na stránkách očkovacího portálu občana. Potvrzení o proděláném onemocnění Covid-19 vám vystaví na požádání váš praktický lékař. 

Tato opatření jsou dalším prostředkem, jak pokračovat v dobrovolnické pomoci a neohrozit své kolegy ani koordinátory z organizací. Ve všech neziskových organizacích své zaměstnance testují stejně, jako jsou testováni zaměstnanci ve firmách. V nejbližší době je nutné počítat s tím, že účast na řadě dobrovolnických akcí bude podmíněna doložením něktrého z potvrzení. 

Věříme, že již brzy se situace zlepší, a prozatím děláme vše pro to, aby dobrovolníci mohli pokračovat v tolik potřebné pomoci neziskovým organizacím. Pomáháme bezpečně a s rozumem. 

Děkujeme všem, kteří pomáhají a kteří dodržují bezpečnostní opatření a chrání tak sebe i ostatní.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.